„Nie jestem jak inne dziewczyny” – genialny komiks Julii Hang – po polsku

Autorkia komiksu, Julie Hang odkąd była dzieckiem od zawsze rysowała kreskówki.

Ale jest jeszcze coś, czemu Julie poświęcała swoje dzieciństwo.

Wyalienowanie się od innych i wmawianie sobie, że wszystko jest w porządku, ponieważ „nie jestem taka jak inne dziewczyny”.

„Byłam osądzająca i arogancka wobec moich rówieśników. Klasyfikowałam inne dziewczyny wg stereotypów zanim je jeszcze poznałam” – pisze na swoim blogu artystka.

„Starałam się trzymać z dala od tych stereotypów, przez co nie pozwalałam sobie doświadczać rzeczy, które moim zdaniem lubią tylko „inne dziewczyny”, w tym te „typowo dziewczęce” jak zakupy, modne ubieranie się czy robienie paznokci – rzeczy, które później odkryłem, że naprawdę lubię robić!”

Jednak z biegiem czasu Julie rozwijała się nie tylko jako artystka, ale także jako osoba. Zaczęła zdawać sobie sprawę, że zgorzkniałość nie prowadzi do niczego dobrego. „Spotkanie większej liczby ludzi i ich poznanie pomogło otworzyć mój światopogląd, zwłaszcza gdy chodziłem na letni obóz do liceum, a później do szkoły artystycznej”.

Patrząc wstecz, Julie stwierdziła, że ​​izolacja społeczna naprawdę na nią wpłynęła.

„Kiedy jesteś młody i wciąż próbujesz zrozumieć, kim jesteś, jedyną rzeczą, której naprawdę chcesz, jest indywidualność. Istnieje wiele zdrowych sposobów na odkrywanie siebie, na przykład dołączenie do klubu, w którym można spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Stąd też pojawił się pomysł na komiks: „Nie jestem jak inne dziewczyny”, w którym główna bohaterka mówi, że jest naprawdę wyjątkowa, ale robi to, poniżając inne dziewczyny”.

Jeśli spodobał się Wam ten komiks koniecznie odwiedzcie profil Julie na Instagramie: klik

A tutaj wersja oryginalna komiksu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *